новини

Справа «Токіо Стар»: Вадим Чорний загрожує Київському райсуду міжнародним скандалом

12 жовтня Київський районний суд Одеси розглядав питання про продовження запобіжного заходу для одеського бізнесмена Вадима Чорного, який є співвласником згорілого готелю «Токіо стар»

Засідання проходило у напруженій обстановці, яка в чималому ступені визначалася подіями засідання 11 жовтня, яке тривало більше 10 годин через численні клопотання, поданих Вадимом Чорним і його захистом - одних тільки клопотань про відвід судді та представників прокуратури було заявлено близько 10, і все вони були відхилені, повідомляє Є Одеса! з посиланням на Таймер.

Читайте також: Ідентифікована ще одна жертва пожежі у «Токіо Стар»

Суддя Іванчук був, схоже, з самого початку налаштований на процесуальне протистояння з підсудним і його захистом. Ті, втім, також були у виразно бойовому настрої: почалося засідання з чергового клопотання про відвід представників прокуратури, які, на думку захисту, упередженими і ангажованими. Коли його відхилили, захист очікувано оголосила відвід судді Іванчуку. При цьому адвокат Вадима Чорного висловив думку, що дуже підозрілим виглядає той факт, що розглядати всі питання у справі про пожежу в «Токіо стар» автоматична система розподілу справ Київського суду вибирає саме Іванчука.

«Створюється враження, що суддя вчепився в цю справу і нікому її не віддає, що знову ж таки наводить на думки про його крайню упередженість, - заявив в ході засідання адвокат Вадима Чорного Дмитро Ягунов.

Вадим Чорний навіть подав заяву про вчинення злочину - втручання в автоматизовану систему документообігу суду (ст. 376-1 КК України).

Адвокат Ягунов також просив перенести засідання на будь-який інший будній день: мовляв, після засідання він стомлений і не мав можливості підготуватися. Однак суддя Іванчук був непохитний, і наполягав на розгляді питання про продовження запобіжного заходу саме 12 жовтня.

Читайте також: Прокуратура повідомила про підозру ще одній співробітниці готелю «Токіо-Стар»

Далі Ягунов спробував відкласти засідання на підставі того, що в клопотанні захисту про зміну запобіжного заходу Чорного вказаний список свідків, яких вони хочуть допитати в суді (більше 15 осіб). За його словами, ці люди можуть спростувати всі ті ризики на які зазвичай посилається прокуратура і надати суду інформацію, що свідчить про зворотне. Цікаво, що серед осіб, які мав заслухати суд - член виконкому Одеської міськради Михайло Шмушкович, ігуменя Серафима, голова одеського відділення НСЖУ Юрій Работін, журналісти Олег Константинов, Анна Філімонова, Дмитро Бакаєв і інші.

У виступах адвокатів раз у раз проскакувала думка, що суд має політично вмотивований характер, так як безпосередньо після пожежі в «Токіо старий» президент Володимир Зеленський на своїй сторінці в Facebook особисто зажадав покарати конкретно Вадима Чорного, і суд, мовляв, виконує це розпорядження президента , а не діє незалежно, як того вимагає закон.

Читайте також: Справа Токіо Стар: одеський суд зобов'язав правоохоронців розслідувати можливе вбивство в готелі

Так, Вадим Чорний цілком недвозначно попередив суддю, що Київському суду загрожує міжнародний скандал, який захист Чорного, мовляв, цілком готовий влаштувати, і звинувачення в політичній заангажованості будуть використані поряд із звинуваченнями в неповазі до релігійних поглядів Чорного (11 жовтня суд відмовився перенести засідання в зв'язку з тим, що вже настав шаббат). Загалом, справа пахне зверненням до Європейського суду з прав людини, і, схоже, тиснути на суд небезпекою такого звернення було початковою тактикою захисту.

Загалом, можна очікувати, що і наступне засідання суду також буде непростим.

Читайте також: В Одесі обрали запобіжний захід третьому фігуранту у справі пожежі в готелі «Токіо Стар»

13 жовтня 2019, 11:50

До теми

^ ^