новини

Одесити завоювали 6 медалей на чемпіонаті України з плавання

Спортсмени збірної Одеської області завоювали 6 медалей на юнацькому чемпіонату України, який відбувся у Дніпрі

По 3 медалі завоювали Катерина КАРАНІКОЛОВА (СК «Форма») та Олексій ГРАБАРОВ (СДЮШОР «Динамо»), які в кожен з днів по одному разу підіймалися на п’єдестал, повідомляє Є Одеса! з посиланням на НОК.

Відкрила рахунок медалям збірній Одеській області відкрила Катерина КАРАНІКОЛОВА (тренер – Ніна БАЖАНОВА). Свою першу в кар’єрі золоту медаль юнацького чемпіонату України вони завоювала на дистанції 100 м на спині. Причому фінішувала в один час з Єлизаветою Щербаковою (Київська обл.) – 1.08,71.

Відзначимо, що одеситка покращила результат у порівнянні з літнім чемпіонатом України майже на 3 секунди. Тоді вона завоювала бронзову медаль, показавши результат– 1.11,52 проти 1.11,45.

На цій же дистанції серед хлопців Олексій ГРАБАРОВ (тренери – Вадим ПЕНЯЗЕНКО, Олена РОЩИНА), як і на літньому чемпіонаті, став срібним призером, поступившись Олександру Желтякову з Дніпра. Тоді він показав результат 1.02,24, зараз – 1.02,27.

В кроці від пєдесталу зупинила збірна Одеської області в комбінованій естафеті 4х100 м, поступившись 1,28 секунди бронзовим призерам – харків’янам. У складі команди виступали Олексій ГРАБАРОВ, Андрій ЧЕБОТАРЬОВ, Артем МЕЛЬНИК та Юрій СТАНКУЛ (4.22,72).

У другий день Катерина КАРАНІКОЛОВА додала в скарбничку срібну нагороду на дистанцію 50 м на спині, показавши час 32,14. На літньому чемпіонаті вона була бронзовою призеркою з результатом 33,10. А Олексій ГРАБАРОВ, як і влітку, став чемпіоном України на 400-метрівці комплексним плаванням - з результатом 4.52,08, покращивши свій час майже на 8 секунд. На «полтиннику» на спині він став 4-м (29,57).

У заключний день змагань Катерина КАРАНІКОЛОВА вдруге піднялася на вищу сходинку п’єдесталу, знову в суперництві з Єлизаветою Щербаковою. На цей раз одеситка все ж таки випередила конкурента – на 0,16 секунди (2.32,65 проти 2.32,81).

Олексій ГРАБАРОВ став срібним призером на дистанції 200 м на спині, подолавши дистанцію за 2.13,09. Влітку в цьому виді він був третім (2.15,32).

Всього збірна Одеської області завоювала 6 медалей (3 золоті та 3 срібні) на посіла 2-е місце в командному заліку серед областей 2-ї групи.

На літньому чемпіонаті України в активі одеської команди було 8 медалей (2 золоті, 1 срібна, 5 бронзових), на зимовому – 7 (2-2-3).

«Якщо б Грабарова не зняли на дистанції 200 м комплексом – він пішов повністю під воду при повороті зі спини на брас, виступ можна було б назвати гарним», - відзначив директор СДЮШОР «Динамо» Вадим ПЕНЯЗЕНКО в коментарі пресслужбі НОК України в Одеській області.

Чемпіонат України серед юнаків став заключним національним стартом року.

9 грудня 2019, 09:50