новини

Прийшов без попередження: одеський СІЗО перевірив міністр юстиції (ФОТО)

Міністр юстиції Денис Малюська провів перевірку Одеського слідчого ізолятора

Про свій візит до СІЗО міністр юстиції Денис Малюська заздалегідь не попередив керівництво установи, а про результати перевірки написав на своїй сторінці у Facebook, передає Є Одеса!

За його словами, для перевірки він обирає складні та проблемні установи, тому на особливі сюрпризи не чекав.

"Як і в інших установах вкрай багато людей, яких не бачу жодного сенсу ув’язнювати", – написав міністр.

Він навів декілька таких прикладів. Так, у СІЗО з 2014 року перебуває жінка, яку засудили "за господарський (білокомірцевий) злочин". Кримінальне провадження по її справі триває з 2008 року.

"Також натрапив на хлопця 17 років, який обвинувачується у крадіжці (уже був засуджений за аналогічний злочин (умовно) раніше. А також на чоловіка, який обвинувачується у шахрайстві (неповернення боргу за розпискою) та справу якого переглядає уже третій склад суду першої інстанції", – розповів Малюська.

За словами міністра, готується законопроєкт, який дозволить відфільтрувати з в'язниць тих, чиє перебування там недоречне.

Читайте також:З одеського бізнесмена Альперіна «злетів» електронний браслет — адвокат

Щодо умов утримання ув'язнених, то тут міністр звернув увагу на той факт, що лише одна людина у СІЗО перебуває на метадоновій замісній терапії, хоча наркозалежних у слідчому ізоляторі набагато більше. Також Малюська виказав своє непорозуміння тим, що ув'язненим не дозволяють користуватися ігровими консолями та приставками.

"Дорослі чоловіки місяцями (іноді роками) сидять у маленьких камерах і виходять лише на годину на добу прогулятися у тісному дворику. Їм потрібно чимісь себе заняти протягом доби. Книги та телевізор – не завжди достатній вихід", – зазначив він та пообіцяв змінити це, якщо не отримає належної аргументації щодо заборони.

Також міністр залишився незадоволеним умовами для занять фізичними вправами.

"Працівники СІЗО проживають та працюють у умовах, не набагато кращих за умови ув’язнених. Це потрібно виправляти якомога швидше", – резюмував Денис Малюська.

27 січня 2020, 13:20

До теми

^ ^