новини

Боротьба з Covid-19: одеські бізнесмени закупили медобладнання на 30 мільйонів

Про це повідомляє співголова Одеського антикризового оперативного штабу по боротьбі з коронавірусом Андрій Ставніцер на своїй сторінці в Facebook

Представники бізнесових кіл Одеси закупили за останній тиждень на 30 млн грн медикаменти, апаратуру та засоби індивідуального захисту від інфікування коронавірусом Covid-19, повідомляє Є Одеса!
 

Зараз збирають кошти, щоб закупити 100 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для чотирьох "опорних" лікарень області.

"Наше завдання зараз - партія з хоча б 100 ШВЛ, на яку саме можна направити гроші міста і області. За них зараз в Китаї б'ються консули Італії, Іспанії та інших країн буквально вигризаючи один у одного замовлення на заводі. Дуже прошу всіх депутатів підтримати рішення ", - написав Ставніцер.

Він поінформував, що Одеський бізнес вже закупив засоби захисту, обладнання та інше приблизно на 30 млн гривень.

"Компанії дають гроші під конкретні закупівлі", - пояснив він.

За словами Ставніцера, ситуація в Одесі вкрай складна. В "опорній" обласній клінічної лікарні є нуль (!) захисних костюмів на 350 співробітників.

"Якби інфіковані люди надійшли туди сьогодні, персонал би практично гарантовано заразився коронавірусом. Тоді ситуація стала б безнадійною. Ніякі апарати вентиляції легень не допоможуть, якщо їх нікому обслуговувати", - зазначив Ставніцер.

За його словами, станом на 22 березня Одеса не змогла освоїти "ні копійки з виділених 143 млн грн (на медикаменти та апаратуру - ред.). Область теж не встигла розмістити ніяких замовлень ... Збираємо бюджетний комітет облради, де доб'ємося перерозподілу 50 млн грн з різних фондів на критичні закупівлі ".

Співголова антикризового штабу уточнив: "Ми маємо 200 млн грн бюджетних коштів та майже нуль замовлень".

В антикризовому штабі розраховують, що для лікарень Одещини днями буде виділено 4719 респіраторів класу FFP3, 590 захисних комбінезонів багаторазового використання 5 800 експрес-тестів і 1920 комплектів для більш точних ПЛР-досліджень.

"Кожен комплект на 60 осіб, тобто зможемо перевірити 60 тисяч людей", - уточнив Ставніцер.

23 березня 2020, 15:30

До теми

^ ^